Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
​Shtypi gjerman: Luftoi mafien Prokurori shqiptar rrezikon jetėn
29/08/2017
"Viktimė e korrupsionit". Ky ėshtė titulli i gazetės gjermane "tageszeitung” nė artikullin qė i ka kushtuar njė prokurori shqiptar, qė sipas tyre i ėshtė rrezikuar jeta dhe ka humbur vendin e punės, pasi luftoi mafien. Sipas gazetės, Arben Jorgaqi prokuror nė Vlorė humbi punėn si pasojė e hetimeve dhe faktit qė kėrkoi arrestimin e disa persona tė pėrfshirė nė veprimtari kriminale. Prokurori nė Vlorė kishte zbuluar manipulimin e disa dosjeve pėr truallin e tokės nė bregdet nga kriminelė tė veshur me petkun e biznesmenit dhe kėrkesės pėr arrestimin e tyre mori vėrejtje qė mė pas u pasuan me largim nga puna. “Arben Jorgaqi ka imazhin e njė prokurori tė pa korruptuar, por nė majin e kėtij viti erdhi kthesa. Jorgaqi u pushua nga puna. Me sa duket ai i ishte afruar shumė disa njerėzve tė fuqishėm. Nė maj tė kėtij viti ai kėrkoi arrestimin e disa personave tė rrjetit nė fjalė. Por pėr habinė e tij policia nuk reagoi. Nė vend tė kėsaj ajo mori njė qortim. Mė vonė ai u zhvendos nė Pėrmet." Gazeta gjermane raporton mbi pėrplasjen e prokurorit shqiptar, Arben Jorgaqi me prokurorinė e Vlorės.Lufta me autoritetet pėrfundoi me "lirimin" e tij nga detyra dhe mė vonė me heqjen e mandatit.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha