Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Vasili pėr Report Tv:S’e votojmė qeverinė ‘Rama 2’ dhe Ruēin
08/09/2017
Kreu i grupit parlamentar tė LSI, Petrit Vasili nė njė intervistė pėr Report Tv ka deklaruar se nuk do tė votojnė Gramoz Ruēin si kryetar Kuvendit dhe qeverinė e re “Rama 2”. Sipas tij, qeverinė “Rama 2” nuk e kanė votuar 80 % e shqiptarėve, prandaj edhe LSI do tė votojė kundėr nė Kuvend. “Vota jonė do tė jetė kundėr Ruēit si Kryetar i Parlamentit. Nuk e votojmė qeverinė “Rama 2”. Qeverinė “Rama 2” nuk e kanė votuar 80% e shqiptarėve”deklaroi ai pėr Report Tv. Nesėr do tė mblidhet Kuvendi pėr seancėn konstituive, ndėrsa nė ditėt nė vijim pritet edhe votimi i qeverisė sė re.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha