Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:35 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Gjyqtarja qė shleu kredinė 312 mijė euro brenda vitit
09/09/2017
Befasitė me pasuritė e paluajtshme dhe transaksionet e njerėzve tė drejtėsisė nuk kanė tė sosur. Ish-anėtarja e Gjykatės sė Lartė, Mirela Fana, e dorėhequr para zbatimit tė ligjit tė Vetingut, sė bashku me bashkėshortin e saj, Neshat Fana, ish-kryetar i Shkollės sė Magjistraturės, i njohur edhe si avokat i Sali Berishės, rezulton se kanė shlyer brenda vitit njė kredi me vlerė 312 343 euro. Konkretisht, referuar deklaratave tė pasurisė, ēifti Fana ka marrė njė kredi me vlerė 335 mijė euro, tė cilėn kanė nisur ta shlyejnė qė nga viti 2012, duke paguar shumat 33-40 mijė euro nė vit. Por, ata befas e kanė shlyer kredinė nė vitin 2014, ku detyrimi i mbetur ishte 312 343 euro. Ēifti Fana shpjegon se kredinė e ka kėmbyer me njė vilė, e cila po ndėrtohej. Pra, vila nė ndėrtim, sipas tyre, kishte vlerėn e 312 mijė eurove.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha