Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:35 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Hapet pėr lėvizjen e automjeteve Unaza e Madhe e Tiranės
09/09/2017
Bashkia e Tiranės hapi sot pėr automjetet segmentin e Unazės sė Madhe qė lidh zonėn e “Pallatit me Shigjeta” me Farkėn, duke zgjidhur problemin e trafikut tė makinave qė vijnė nga sheshi “Shqiponja” dhe Kombinati nė drejtim tė qendrės, si dhe tė atyre qė udhėtojnė drejt juglindjes. Punimet pėrfunduan nė kohė rekord dhe investimi vjen si njė premtim i mbajtur pėr ta hapur atė pėrpara fillimit tė vitit tė ri shkollor 2017-2018. Kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, i shoqėruar nga deputeti i PS, Pandeli Majko, nė mėnyrė simbolike hoqi barrierat kufizuese, duke i hapur rrugė qarkullimit tė automjeteve nė kėtė segment tepėr tė rėndėsishėm, i cili do tė lehtėsojė ndjeshem qarkullimin e automjeteve. Veliaj u bėri thirrje qytetarėve qė tė zgjedhin kėtė segment tė ri, ēka ul qarkullimin e automjeteve nė qendėr tė Tiranės.( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha