Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:35 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sekuestrohet njė ton kanabis nė Vlorė, tre persona nė kėrkim
10/09/2017
Operacioni nga Drejtorinė Vendore tė Policisė Vlorė, nė bashkėpunim me Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda, Delta Forcė , Policinė Kufitare dhe GdF. Rreth orės 01.00 tė datės 10.09.2017, nė Plazh tė Vjetėr, nė lagjen '' 1 Maji'' rreth 30 m larg nga Porti i Vlorės, Efektivėt e Seksionit pėr Hetimin e Narkotikėve nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Vlorė, nė bashkėpunim me Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda Tiranė, me repartin special ''Delta Forcė'', me DVKM Vlorė dhe me GdF, nisur nga njė hetim me metoda speciale pėr evidentimin dhe parandalimin e trafikimit tė lėndėve narkotike, kanė finalizuar njė tjetėr operacion antidrogė tė koduar ''Plazhi i vjetėr''. Nė njė banesė private tė pabanuar , janė gjetur dhe sekuestruar 49 pako tė mėdha tė mbėshtjella me natriban ku brenda tyre kishte lėndė narkotike tė dyshuar Cannabis Sativa, me peshė totale 1030 kilogramė . Gjithashtu gjatė kontrollit nė kėtė banesė u gjetėn dhe u sekuestruan edhe 6 armė zjarri , nga kėto 3 armė Kallashnikov dhe 3 armė Pistoleta, si dhe municion luftarak.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha