Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Pėrfundon rikonstruksioni i kopshtit nė Njėsinė 4,Veliaj:Premtim i mbajtur
10/09/2017
Njė tjetėr kopėsht nė Tiranė ėshtė rikonstruktuar plotėsisht dhe ėshtė gati tė presė fėmijėt pėr vitin e ri shkollor. Kopshti 55 nė Njėsinė 4 ėshtė i 30-ti qė rikonstruktohet nga Bashkia e Tiranės. Cilėsia dhe shėrbimi i tyre kanė sjellė njė interes dhe kėrkesė shumė tė lartė tė prindėrve pėr tė ēuar fėmijėt e tyre nė kopshtet publike. Kryebashkiaku Erion Veliaj, inspektoi pėrfundimin e punimeve dhe theksoi se ky ėshtė njė tjetėr premtim i dhėnė gjatė fushatės dhe i bėrė realitet nė vetėm pak muaj. “Jam shumė entuziast qė pėrfunduam kopshtin e 30-tė. Ka qenė njė premtim i bėrė nė fushatė, sot e mbajmė, pak ditė pasi ka mbaruar fushata dhe ėshtė krijuar Qeveria e re, pėr tė treguar se nuk duhet tė kalojnė 4 vjet pėr tė mbajtur njė premtim, punėn e sotme nuk duhet ta lemė pėr nesėr. Mė nė fund kemi marrė njė vendimmarrje historike, pra tė mos mendojmė pėr zgjedhjet e ardhshme, por pėr gjeneratėn e ardhshme. Gjenerata e ardhshme fillon me ēerdhet dhe kopshtet”, tha Veliaj.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha