Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Vajza e Azem Hajdarit: Sot plotėsoj dėshirėn e babait
12/09/2017
Vajza e Azem Hajdarit ka pėrkujtuar sot 19-vjetorin e ndarjes nga jetė tė babait tė saj. Rudina Hajdari ishte e pranishme nė homazhet qė u zhvilluan para memorialit tė Azem Hajdarit. Nė mesazhin e saj, vajza e Azemit, e cila ėshtė ulur nė karrigen e Parlamentit kėtė sesion, falėnderoi gjithė tė pranishmit nė homazhe. Ndėr tė tjera, ajo deklaroi se sot ngrihen lart vlerat e tij, duke shtuar se janė mė tė bashkuar me PD dhe do vazhdojnė pėrpara pėr t’i treguar shoqėrisė qė meritojmė njė Shqipėri mė tė mirė. “I nderuar zoti kryetar, zoti Berisha, familjarė, tė pranishėm, faleminderit qė jeni sot kėtu. Ndihem e prekur sot, pėrveēse kujtojmė sot liderin historik, njeriun qė ka sjell pluralizmin, sot kujtojmė gjithashtu babain tim. Sot ngremė lart vlerat e tij. Ne jemi akoma mė tė bashkuar me PD dhe do tė ēojmė pėrpara atė, dhe ti tregojmė shoqėrisė qė ne meritojmė njė Shqipėri mė tė mirė. Sot do flas nė Kuvendin e Shqipėrisė si deputete e PD. Sot do flas nė kėtė ditė, ishte njė koincidence, por ndoshta edhe dėshira e tij”, tha Rudina Hajdari.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha