Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:44 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aksident nė aksin Shkoder-Koplik plagosen dy turistė hungarez
12/09/2017
Dy turistė hungarez, identitetet e tė cilėve nuk bėhen tė ditur, janė aksidentuar ne aksin Shkoder-Koplik ndėrsa ndodhen jashtė rrezikut pėr jetėn. Aksidenti ka ndodhur nė zonėn e quajtur Shtoj nė aksin Shkodėr- Hani i Hotit, ndėrsa nė aksident janė pėrfshirė motoēikleta me tė cilin lėviznin turistėt hungarez dhe njė automjet qe drejtohej nga njė banor zonės. Ēdo gjė ka ndodhur kur njė grup turistesh me motorcikleta prej 12 personash kane qene duke u kthyer nga Thethi ne drejtim te Shkodrės. Pranė Shtojit tė ri nė nje nga daljet e autostradės, motori i cili mendohet se ka qene duke levizur tej normave tė lejuara, ėshtė pėrplasur me automjetin. Pėr pasojė dy turistėt qė kanė qėnė nė motoēikletė kanė mbetur tė plagosur. Njė vajzė ka marre plagė nė trup dhe ka thyer kėmbėn, ndėrsa ėshtė dėrguar menjėherė nė spitalin rajonal tė Shkodrės ku ndodhet jashtė rrezikut pėr jetėn.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha