Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:40 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rudina Hajdari: E nderuar qė flas para jush si bija e Azemit
12/09/2017
Rudina Hajdari, vajza e Azem Hajdarit, 19-vjet pas vrasjes sė babait tė saj, ka folur nė foltoren e Kuvendit tė Shqipėrisė. Ajo e ka quajtur nder dhe privilegj praninė e saj nė Kuvend, duke theksuar se mosrespektimi i kėtij institucioni ėshtė mosrespektim ndaj atyre qė nuk janė sot. Ajo u ndal edhe te qeveria e re, duke thėnė se ėshtė fatale pėr Shqipėrinė qė tė shkrihet Ministria e Integrimit. “Shkrirja e Ministrisė tė Integrimit pėr mua ėshtė gabim fatal. Do t’i shėrbente anėtarėsimit nė BE. Ju e dini se negociatat e Kroacisė pėr tė qenė nė BE zgjatėn nėntė vjet. Ministria e Integrimit do tė lehtėsonte kėtė proces. Tė flasėsh nė kėtė podium ėshtė vėrtetė privilegj. Shqipėria ka paguar njė ēmim tė rėndė pėr demokracinė. Mosrespektimi i kėtij Kuvendi ėshtė mosrespekt ndaj atyre qė nuk janė sot. Detyra jonė ėshtė tė ndėrtojmė plane mbi parime tė besueshme dhe afatgjate. Jam e nderuar qė flas sot pėrpara jush si bija e Azem Hajdarit”, tha ajo.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha