Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kuvendi miraton me 78 vota pro programin e qeverisė ‘Rama 2’
13/09/2017
Pas njė ditė dhe nate tė gjatė seancė maratonė diskutimesh mė nė fund rreth orės 07:00 tė mėngjesit tė sė mėrkurės Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisė 'Rama 2' dhe programin politik. Nė votim morėn pjesė 129 deputetė, programi dhe qeveria e re u miratuan nga Kuvendi me 78 vota pro dhe 51 kundėr, ndėrsa 11 nuk morėn pjesė. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruēi drejtoi seancėn e Kuvendit si dhe lexoi tė gjithė emrat e ministrave tė qeverisė Rama 2. PD dhe LSI kundėrshtuan programin politik tė qeverisė “Rama 2” duke votuar kundėr. Kabineti u votua me 78 pro, 51 kundėr, sot betohet nė Presidencė Pas votimit nė Kuvend, qeveria e re pritet qė tė betohet sot nė Presidencė pėr tė vijuar mė pas me mbledhjen e parė zyrtare tė kabinetit tė ri.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha