Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 15:01 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Derrat “pushtojnė” spitalin e Gjirokastrės, largohen pacientėt
13/09/2017
Derrat "pushtojnė" Spitalin Rajonal “Omer Nishani” nė Gjirokastėr. Ngjarja ka ndodhur nė orėt e pasdites sė tė martės kur njė tufė derrash qė enden dhe ushqehen me mbetjet spitalore tė cilat gjenden lehtėsisht jashtė ambienteve tė spitalit, kanė hyrė nė brendėsi tė tij duke mos pasur rezistencė nga ana e rojeve. Kjo ngjarje e paprecedentė ka shkaktuar panik tek pacientėt e sidomos nė repartin e pranimit dhe nė atė tė kirurgjisė. Mjaft prej tyre kanė ndjerė erėn kutėrbuese tė derrave pa fre dhe kanė ikur nga sytė kėmbėt, shkruan Jugunews. Njėri prej dėshmitarėve nė vendngjarje qė ėshtė punonjės nė Prokurorinė e Gjirokastrės i cili kėrkon te ngelet anonim, u shpreh i habitur me situatėn qė mbizotėroi nė orėt e mbasdites nė spitalin e vetėm rajonal nė jug tė vendit.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha