Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 15:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Vuēiē:Haradinaj kriminel,nuk tėrhiqemi nga Kosova
13/09/2017
Vetėm pak ditė pas krjimit tė qeverisė sė Kosovės dhe emėrimit tė Ramush Haradinaj kryeministėr, Presidenti i Serbisė Vuēiē nė njė konferencė pėr mediat ka lėshuar akuza tė forta ndaj kreut tė ri tė qeverisė sė Prishtinės , Ramush Haradinaj duke e quajtuar kėtė tė fundit kriminel. Duke folur pėr hyrjen e Listės Serbe nė Qeverinė e Kosovės, Vuēiē ka thėnė se ajo nuk ka pasur alternativė tjetėr. Sipas tij, alternativa e Listės Serbe qė t’i bashkohet Albin Kurtit ėshtė mė e keqe, pasi ai dhe partia e tij angazhohen pėr bashkim me Shqipėrinė. Por pavarisht tė gjithave Vuēiē tha se mbėshtet vendimin e Listės Serbe pėr tė hyrė nė qeverinė e re tė Kosovės, tė kryesuar nga Ramush Haradinaj. "Opsioni i tretė ishte tė mbėshteste qeverinė e Ramush Haradinajt, i cili ėshtė kriminel lufte por serbėt nuk kanė humbur mundėsinė pėr tė ruajtur paqen dhe fėmijėt e tyre", tha Vuēiē. Ai shtoi se Kosova dhe Metohia janė ēėshtje qė i pėrkasin tė tashmes dhe tė ardhmes sė Serbisė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha