Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Grupet kriminale, ja si do tė sekuestrohen vilat dhe makinat
13/09/2017
Policia e Shtetit do tė verifikojė nė terren tė gjithė pasuritė e personave qė dyshohet se kanė ardhur nga pjesėmarrja nė grupe kriminale. Burime nga Policia e Shtetit sqaruan pėr Report TV se nė sitėn e kontrolleve janė vilat, apartamentet, bizneset dhe makinat e ēdo personi qė ka tė dhėna se ka qenė tė pėrfshirė nė trafik droge, prostitucion, apo krime tė tjera. Kjo ėshtė e njėjta metodologji qė ndjek Guardia di Financa nė Itali nė luftė me krimin e organizuar. Tė dyshuarve do t’ju shkohet nė shtėpi dhe do tė pyeten se si kanė arritur tė ndėrtojnė vila luksoze, si kanė ngritur bizneset dhe ku i kanė gjetur tė ardhurat pėr tė blerė makina qė kushtojnė mė shumė se 50 mijė euro. Vlerat e kėtyre pasurive, Policia do ti krahasojė me ēmimet e tregut. Menjėherė sapo tė krijohet dyshimi se kėto pasuri kanė si burim tė ardhurat nga krimi, atėherė do tė bėhet sekuestrimi paraprak, ndėrkohė qė dosjet i ēohen Prokurorisė sė Krimeve tė Rėnda pėr hetim.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha