Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:30 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Sherr pėr pronėn, Pėrmbaruesi: Refik Halili goditi me grusht mjekun
13/09/2017
Presidenti i ekipit tė futbollit tė Tiranės, Refik Halili ėshtė pėrfshirė nė njė konflikt pronėsie me Krenar Prezen, tė cilin sipas Pėrmbaruesit e ka goditur me grushte. Konflikti mes Halilit dhe mjekut ka ndodhur pėr motive pronėsie, pasi Krenar Preza me profesion mjek, i kishte dhėnė truallin pėr ndėrtimin e njė pallati nė bazė tė njė marrėveshje, e cila nuk ishte zbatuar nga Presidenti i Tiranės, sipas gjykatės. Referuar procesverbalit tė pėrmbaruesit Baftjar Nela, bazuar te vendimi i gjykatės sė Apelit datė 14. 04. 2017, Halili duhet t’i dorėzojė Prezės 3 apartamente, 1 dyqan, 3 garazhe, kamatat e vonesės dhe njė shumė tė konsiderueshme nė euro. Pas kėrkesės sė kreditorit nė 25.07.2017, sot nė mėngjes, pėrmbaruesi sė bashku me Prezėn shkuan pėr tė ekzekutuar vendimin e gjykatės.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha