Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Korēė,bie nga eskavatori vdes punonjėsi i Bashkisė
13/09/2017
Njė ngjarje e rėndė ka tronditur kėtė tė mėrkurė qytetin e Korēės, pėrkatėsisht fshatin Qatrom. Njė punonjės bashkie rreth 55 vjeē ka gjetur vdekjen e menjėhershme, pasi ka rėnė nga eskavatori. Policia bėn me dije se ka humbur jetėn punonjėsi Alfred Caco rreth 55 vjeē banues nė fshatin Ēiflig. Mėsohet se punonjėsi i Bashkisė ishte duke drejtuar njė mjet tip ekskavator, i cili ishte i ngarkuar me njė rimorkiator. Por gjatė zbritjes nga ky i fundit drejtuesi i eskavatorit ka humbur kontrollin e mjetit dhe pėr pasojė ka gjetur vdekjen e menjėhershme. Grupi hetimor po punon pėr sqarimin e rrethanave tė aksidentit.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha