Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sherr pėr pronėn nė Shkodėr, njė person pėrfundon nė polici
13/09/2017
Konflikti pėr pronat ėshtė njė ēėshtje qė shqetėson jo pak familjet shqiptare, teksa shpeshherė ai duket njė problem pa rrugėzgjidhje. Jo pak familje janė nė njė konflikt tė tillė, ku nuk gjejnė dot zgjidhje as rrugėt ligjore. Njė rast i tillė ėshtė pasqyruar nė qytetin verior tė Shkodrės, ku dy familje i janė drejtuar ligjit pėr ēėshtjen e pronės sė tyre. Bėhet fjalė pėr familjet Muzhani dhe Xhabija, pėr ēėshtjen e tė cilave Pėrmbarimi ka vendosur ditėn e sotme. Pėrmbarimi ka ekzekutuar vendimin e kthimit tė pronės sė familjes Muzhani, por qė ky vendim ėshtė kundėrshtuar nga familja Xhabija qė jeton aty. Gazetari i Report Tv nė Shkodėr raorton se ​4 anėtarė tė familjes Xhabija janė nxjerrė me forcė nga shtėpia, pas ekzekutimit tė vendimit nga Pėrmbarimi i vendimit tė Komisionit tė Kthim Kompensimimit tė Pronave.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha