Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Gjirokastėr, makina del nga rruga plagosen rėndė 4 persona
13/09/2017
Njė aksident i rėndė ka ndodhur ditėn e sotme nė Gjirokastėr nė Mashkullorė, ku kanė mbetur tė plagosur katėr persona. Mėsohet se makina tip Mitsubish me targa SR8185B, ka humbur kontollin dhe ka dalė nga rruga, ku mė pas ėshtė ėshtė pėrplasur edhe me njė pėrkujtimore tė ngritur aty pasi mė parė kishin humbur jetėn tre persona. Drejtues i mjetit ishte personi me inicialet A.A, nėrsa tre pasagjerėt e tjerė janė personat me inicialet: Sh.A, V.A, K.A dhe F.P, banues nė Sarandė. Gjendja e tre prej tė plagosurve ėshtė e qėndrueshme, ndėrsa njėri prej tyre ndodhet nė gjendje tė rėndė, dhe pritet tė mbėrrijė helikopteri nga Tirana pėr ta transportuar. Grupi hetimorė po punon pėr zbardhjen e plotė tė ngjarjes, ndėrsa fillimisht dyshohet shkak i aksidentit njė problem nė motor.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha