Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
​Produktet fast food tė ekspozuara ndaj pluhurit dhe papastėrtive
13/09/2017
Fast - food-et mbeten njė zgjedhje e shumė tė rinjve qė, nė mungesė tė kohės apo tė tjera alternativave, i konsumojnė ato vazhdimisht. Po shqetėsim mbeten kushtet higjeno sanitare tė ushqimeve tė shpejta. Nisur nga njė vendim i Autoritetit Kombėtar Tė Ushqimit datė 11.09.2017 “Pėr monitorimin e operatorėve tė biznesit ushqimor fast food qė ushtrojnė aktivitetin pranė institucioneve arsimore”, Report Tv bėri njė vėzhgim nė disa shkolla tė kryeqytetit si: Sami Frashėri, Misto Mame, Shkolla Teknike Ekonomike dhe Asim Vokshi. Pjesa mė e madhe e bizneseve ushqimore ndodhen buzė rrugės, duke bėrė qė produktet qė ju ofrohen nxėnėsve tė jenė tė ekspozuara ndaj pluhurit.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha