Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Pėrurohet 'Shkolla e Baletit', Veliaj: Pėrreth godinės s'lejohet tregtia
13/09/2017
Shkolla e Baletit nė Tiranė ka tashmė mjedise tė rikonstruktuara me kushte moderne. Nė ceremoninė e pėrurimit tė mjediseve tė reja mori pjesė kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj dhe Ministrja e Kulturės, Mirela Kumbaro, si dhe pedagogė e nxėnės qė kanė frekuentuar shkollėn ndėr vite, tė cilėt me punėn e tyre kanė ngritur lart emrin e shkollės shqiptare tė baletit. Veliaj deklaroi se rikonstrukturimi i Shkollės sė Baletit ėshtė njė tjetėr premtim i mbajtur ku brenda dy viteve ka pėrfunduar rikonstruksioni i Shkollės sė Liceut Artistik dhe i Shkollės sė Baletit, qė janė fidanishte pėr artistėt e rinj.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha