Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Betohet Qeveria e re, Rama dhe Meta shtrėngojnė duart
13/09/2017
TIRANE - Qeveria e re "Rama 2" ka marrė zyrtarisht detyrėn pas betimit nė Presidencė gjatė njė ceremonie tė veēantė pasditen e kėsaj tė mėrkure. Ceremonia nisi me ekzekutimin e himnit kombėtar dhe mė pas me leximin e emrave tė kabinetit tė ri. I pari qė u betua para Kushtetutės ishte kryeministri Edi Rama i cili mė pas shtrėngoi duart me Presidentin e Republikės, Ilir Meta i cili i dorėzoi dekretin. Mė pas u betuan nė radhė tė gjithė ministrat e kabinetit qeveritar, duke marrė kėshtu zyrtarisht detyrėn. Betimi nė Presidencė vjen pas votimit nė Kuvend mėngjesin e sotėm ku qeveria dhe programi kaluan me 78 vota. ( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha