Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:40 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Mbledhja e parė e qeverisė zgjat 2 orė, vendimet qė u miratuan
13/09/2017
Pas betimit nė Presidencė, qeveria "Rama 2" zhvilloi mbledhjen e parė e cila zgjati plot 2 orė. Nė kėtė mbledhje tė kabinetit janė miratuar 23 projektvendime tė rėndėsishme, mes tė cilėve edhe shpallja e vitit 2018 si viti mbarėkombėtar i Skėnderbeut. Qeveria ka zgjedhur dhe kandidatėt e Komisioneve tė Prokurimit Publik. Pika e tretė e rendit tė ditės ka qenė miratimi i procedurave tė shėrbimit publik elektronik. Pika e 4 dhe e 5 e rendit ishin ngritja e komisionit shtetėror pėr Skėnderbeun i cili do kryesohet nga presidentėt Ilir Meta dhe Hashim Thaēi si dhe dhėnia e godinave pėr organet e Vettingut. Ndėrsa njė tjetėr pikė e rėndėsishme, edhe pse simbolik, ishte miratimi i njė fondi ndihme financiare pėr dėmet e uraganit "Irma" nė SHBA. Kėtė tė fundit kryeministri Edi Rama e paralajmėroi edhe gjatė seancės plenare dy ditė mė parė, kur prezantoi programin e qeverisė. ( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha