Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Mali i Zi: Ēėshtja e demarkacionit me Kosovėn rrezikon stabilitetin
13/09/2017
Demarkacioni i vijės kufitare me Malin e Zi, vazhdon tė mbetet njė nga ēėshtjet e pazgjidhura edhe pėr Qeverinė e re tė Kosovės. Kryeministri i Kosovės Ramush Haradinaj nė mbledhjen e parė tė qeverisė sė Kosovės, shkarkoi Komisionin Shtetėror pėr Shėnjimin e vijės kufitare dhe mirėmbajtjen e kufirit shtetėror qė udhėhiqej nga Murat Meha. Kryeministri i Kosovės Ramush Haradinaj, do punojė qė ti sjellė qeverisė se re tė gjeturat pėr punėn rreth shėnjimit tė kufirit me Malin e Zi. Nė vend tė Murat Mehės, me tė cilin Kryeministri Ramush Haradinaj ka patur mospajtime tė shumta kur ishte nė opozitė, Haradinaj emėroi ish-deputetin e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Shpejtim Bulliqi edhe ky i fundit kundėrshtar i versionit tė marrėveshjes sė arritur me Malin e Zi. “Kam propozuar qė Shpejtim Bulliqi tė udhėheqė kėtė Komision, tė marrė pėrgjegjėsitė, tė krijojė Komisionin e ri dhe t’i sjell Qeverisė sėvendit tė gjeturat rreth shėnjimit tė kufirit. Pra, ato tė gjetura qė janė tė nevojshme tė vlerėsohet si tė shkohet mė tutje”, tha Haradinaj.( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha