Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Veliaj: Rikandidoj pėr bashkinė dua Lulin ose Berishėn pėrballė
13/09/2017
Erjon Veliaj do tė rikandidojė pėr Bashkinė e Tiranės nė zgjedhjet e 2019 ndėrsa sfidon Bashėn dhe Berishėn tė garojnė pėrballė tij. Duke folur nė njė interviste pėr emisionin Repolitix tė gazetarit Denis Minga, Erjon Veliaj ka shprehur jo vetėm dėshirėn por edhe ambicien pėr tė vijuar drejtimin e bashkisė mė tė madhe nė vend edhe pėrtej 2019. Nė kėtė intervistė Veliaj ka folur edhe pėr raportet me qeverinė "Rama" duke theksuar se konsultohet pėrditė me kryeministrin pėr punėt e bashkisė. Nė lidhje me bashkėpunimin me LSI, Veliaj tha se do bisedojė me kėshilltarėt e kėsaj force politike pėr vijimin e punės nė shėrbim tė qytetit tė Tiranės dhe vetė qytetarėve.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha