Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:26 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Pasuritė e veprimtarive kriminale policia blen tre mjete tė reja
14/09/2017
Policia e Shtetit ka blerė tre automjete tė reja nga fondet e konfiskuara qė rrjedhin nga veprimtaria kriminale. Policia i kaloi sot Strukturave tė Hetimit tė Krimit Ekonomik e Financiar dhe Aseteve Kriminale tre automjetetet e reja. Uniformat blu bėjnė me dije se kėto mjete janė njė ndihmė nė punėn e kėtyre strukturave, nė gjetjen, sekuestrimin me qėllim konfiskimin dhe rikuperimin tek viktimat e krimit tė aseteve kriminale, si dhe pėr zhvillimin e sitemit tė drejtėsisė. Ky ėshtė njė motiv pėr strukturat e Hetimit tė Krimeve dhe Aseteve Kriminale, nė kuadrin e programit tė Qeverisė, prioriteteve tė Policisė sė Shtetit dhe zbatimit tė planit tė masave “Vjeshtė 2017”, pėr “Goditjen e grupeve dhe aseteve kriminale” dhe "Forcimin e rendit dhe sigurisė", duke synuar t'i heqim krimit mjetet dhe qėllimin kryesor tė tij financat, dhe t'i pėrdorim ato pėr kompensimin e viktimave tė krimit dhe zhvillimin e forcimin e strukturave tė zbatimit tė ligjit dhe Sistemit tė Drejtėsisė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha