Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:21 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Nė ndihmė tė fėmijėve, Rama e stafi i Kryeministrisė dhurojnė gjak
14/09/2017
Tradita e dhurimit vullnetar tė gjakut vijoi sot, nė mjediset e Kryeministrisė, ku pėr tė katėrtin vit radhazi, stafi i institucionit dhuroi gjak pėr fėmijėt nė nevojė pėr tė. Dhurues i rregullt i gjakut prej 17 vitesh, Kryeministri Edi Rama apeloi sot, edhe nė mbledhjen e grupit parlamentar tė Partisė Socialiste, si prind, si qytetar e mė pas si kryeministėr, pėr organizimin e njė seance tė dhurimit tė gjakut nga deputetėt, si akt sensibilizues pėr shpėtimin e jetės. “Do tė kėrkoja angazhimin e gjithkujt prej jush. Besoj qė ēdo prind kėtu do ta kuptojė kėtė qė do tė them. Ne, nė kryeministri kemi bėrė ēdo vit dhurimin e gjakut. Ėshtė realisht njė situatė e vėshtirė pėr fėmijėt qė kėrkojnė gjak. Siē kanė treguar edhe vitet e tjera, kur ka njė lloj aktiviteti sensibilizues dhe ka njė rritje tė dhurimit, kėshtu qė i kam kėrkuar kryetarit tė grupit qė tė organizojė njė seancė dhurimi gjaku edhe tė deputetėve" ka thėnė Rama.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha