Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:30 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
“Indeksi i Censurimit”: Paditė po dekurajojnė gazetarinė nė Shqipėri
03/10/2017
Organizata “Indeksi i Censurimit” e cila merret me liritė e medias dhe gazetarėve nė botė i ka kushtuar njė artikull tė gjatė proceseve gjyqėsore nė Shqipėri ndaj gazetarėve. “Paditė po dekurajojnė gazetarinė nė Shqipėri” ėshtė titulli artikullit ku pėrmenden rastet e gazetarėve tė Shqiptarja.com Adriatik Doci dhe Elton Qyno. Tregjet kryesore tė medias nė Shqipėri kanė hezituar tė mbulojnė dhe tė ekspozojnė korrupsionin nė vendin tonė, dhe vėzhguesit fajėsojnė njė sėrė padish tė ‘’bezdisshme’’ pėr kėtė hezitim. Nė qershor 2017, Gjin Gjoni, gjyqtar i gjykatės sė apelit nė Tiranė, dhe bashkėshortja e tij Elona Caushi, biznesmene kanė artikuluar akuza/padi ndaj BIRN Albania, sė bashku me gazetarėt Besart Likmeta dhe Aleksandra Bogdani, dhe akuza tė vecanta kundrejt gazetės Shqiptarja.com, bashkė me gazetarėt e saj Adriatik Doēi dhe Elton Qyno.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha