Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Pa ēati mbi kokė, familja Kreka nė Korēė kėrkon ndihmė nga shteti
05/10/2017
Varfėria ekstreme dhe kushtet e vėshtira tė jetesės janė ulur kėmbėkryq nė familjen Kreka, vetėm pak kilometra larg qendrės sė qytetit tė Korēės. me dy fėmijė tė mitur, njė 3 vjeē dhe tjetrin 16 muaj, Suela Kreka tregon se e ka tė pamundur pėr ti bėrė ballė dhimbjeve qė i ka rezervuar jeta. Nė kėtė banesė thuajse tė rrėnuar, ku ēfarė bie jashtė hyn brenda jetojnė tė rrethuar nga varfėria dhe skamja. “Prej 4 vitesh jetoj kėtu, jetojmė 4 veta. Eshtė e vėshtirė tė jetosh kėtu pa ujė pa drita, pa ushqim. Nuk kemi tė ardhura.Na ndihmojnė vajzat e Bashkisė njė herė nė muaj mė sjellin njė paketė ushqimore” shprehet Suela Kreka Suela bėn apel pėr ndihmė, nė njė kohė kur periudha e dimrit po afrohet dhe temperaturat e ftohta mund tė jenė fatale pėr dy fėmijet e vegjėl.( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha