Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:17 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Mposhti kancerin e gjirit, Ina nė ‘Repolitix’: Duhet kurajo
07/10/2017
Tetori ėshtė edhe muaji i sensibilizimit ndaj kancerit tė gjirit. Nė Shqipėri numri i grave tė prekura ėshtė nė rritje, ndėrkohė qė ėshtė ulur edhe mosha e femrave tė prekura nga kjo sėmundje. Por, nė shumė raste sipas mjekėve ėshtė diagnostikimi nė kohė njė ndėr faktorėt kryesorė nė mposhtjen e kėsaj sėmundje. Ina Balla ėshtė edhe njė ndėr personat qė ka arritur ta mundė kėtė sėmundje. E diagnostikuar me kancer nė vitin 2016 Ina sot, e ftuar nė emisionin “Repolitix” me Denis Mingėn , flet si njė fitimtare. Ajo tregon vėshtirėsitė qė kaloi, duke shtuar se burim motivimi dhe force kishte dy vajzat e saj. “Doktori fillimisht dyshoi se mund tė kish kancer, mė pas unė bėra edhe ekon. Nė fillim dyshoi se mund tė kisha kiste, por pas ekos doli qė ishte kancer. Mė pas u operova. Nė fillim hoqa vetėm masėn kanceroze nga gjoksi. Por pas analizave doli qė ishte kancer femėr prandaj u desh tė hiqej i gjithė gjoksi. Nuk i jam pishman. E rėndėsishme ėshtė qė jam mirė. Ēdo gjė e kam pėrballuar pėr fėmijėt”, tregon Ina.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha