Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
"Integral", konsulencė pėr studime jashtė vendit pėr studentėt shqiptarė
07/10/2017
Kompania Integral, qė ofron konsulencė pėr studime jashtė vendit, ka organizuar si ēdo vit turin e edukimit nė disa qytete tė Shqipėrisė: Korēa, Gjirokastra dhe Vlora. Pėrmes prezantimeve,studentė dhe prindėr kanė pasur mundėsinė tė takohen me pėrfaqėsuesit e kolegjeve dhe universiteteve elitare nga Britania e Madhe, Europa dhe Amerika. Jack Joseph ka ardhur nga d'Overbroeck's Oxford pėr t'u takuar me studentėt nė Shqipėri. “Ka shumė studentė tė talentuar nė Shqipėri qė kanė dėshirė tė studiojnė jashtė. Kemi qenė nė disa shkolla pėr t’ju thėnė atyre sesi duhet tė aplikojnė pėr studime nė Britani dhe nė vende tė tjera dhe pėr t'i ndihmuar rreth procesit tė aplikimit”, shprehet ai. Rachel Scannell nga “Bromsgrove School” tregon pėr rėndėsinė e konsulencės. “Kemi pasur njė javė fantastike ku kemi takuar shumė femijė dhe familjarėt e tyre. Ata duhet tė jenė shumė tė kujdeshėm pėr tė zgjedhur atė qė duan, ndaj ne jemi pėrpjekur t'i kėshillojme qė ata tė zgjedhin universitetin mė tė mirė", shprehet Rachel.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha