Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:43 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rikonstruktohet rruga Shirt – Pezė Helmės,Veliaj: Vazhdojmė investimet
07/10/2017
Nga njė zonė e mbuluar nga balta, banorėt e Pezė Helmėsit tani kanė njė rrugė tė re, e cila lidh lagjet pėrreth me rrugėn kryesore duke lehtėsuar qarkullimin e automjeteve dhe tregtimin e produkteve bujqėsore e blegtorale. Bashkia e Tiranės pėrfundoi nė kohė rekord rikonstruksionin e rrugės Shirt – Pezė Helmės me gjithė infrastrukturėn e nevojshme, njė tjetėr premtim ky i mbajtur qė tregon vėmendjen jo vetėm pėr qendrėn e qytetit, por edhe pėr zonat rurale. Nė pėrurimin e rrugės, Kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, u shpreh se fokusi nė gjysmėn e dytė tė mandatit do tė jetė investimi te fshati pėr tė rritur cilėsinė e jetės pėr banorėt. “Jam shumė i impresionuar nga puna pėr kėtė rrugė cilėsore. E gjithė zona e Shirt – Pezė Helmėsit tani ka njė unazė qė depėrton fshatrat dhe lagjet kryesore tė zonės, pėr t’i lidhur me rrugėn kryesore. Nė kėto kohė ku kemi njė debat shumė tė rėndėsishėm pėr fshatin, Bashkia e Tiranės tashmė e ka marrė vendimin. Nė gjysmėn e dytė tė mandatit jemi fokusuar tek fshati. Ishim pėr tė hapur njė thertore nė Vaqarr, sot njė rrugė nė Pezė, po vazhdojmė me lagjet nė Ndroq dhe besoj se pėrtej recitimit “Bagėti e bujqėsi” ėshtė realisht e rėndėsishme tė bėjmė gjėra konkrete”, tha Veliaj.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha