Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Dita Botėrore e punės sė denjė Sindikatat paralajmėrim qeverisė
07/10/2017
“Dita botėrore e punės sė denjė” ėshtė pėrkujtuar edhe nė Tiranė, teksa kreu i Konfederatės sė Sindikatės, Kolė Nikollaj ,ka pėrfituar nga rasti pėr t’i bėrė apel qeverisė tė shohė me kujdes politikat e saj sociale. Konfederata e Sindikatave i kujtoi qeverisė sė duhet tė shohė me seriozitet kėrkesat e saj pėr kontrata kolektive, rritjen e pagės minimale dhe statusin e punėve tė vėshtira pasi nė tė kundėrt do pėrballet me protesta. Duke u ndalur tek statusi i minatorit Kol Nikollaj u shpreh se Sindikatat e kanė ēuar projektligjin nė kuvend qė nė muajin maj, ndėrsa shtoi qė tė mos behet politike me njė ēėshtje kaq sensitive.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha