Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Shkodėr, egjiptianėt: Bashkia na premtoi shumė gjera, nuk bėri asgjė
07/10/2017
Komuniteti Egjiptian nė afėrsi tė Urės sė Vjetėr tė Bunės nė qytetin e Shkodrės duket se ėshtė lėnė nė harresė nga Bashkia Shkodėr. Vetė banorėt e kėtij komuniteti e vėnė nė dukje njė fakt tė tillė. Ato shprehen se kanė marrė premtime pėr tė rregulluar shtėpitė, pėr tė sjellė ujin e pijshėm, por asgjė nuk ėshtė bėrė. Pavarėsisht premtimeve situata vijon tė jetė e njejtė, ujin e pijshėm e marrin nga lumi Buna. Njė nga banorėt e kėtij komuniteti ėshtė shprehur se po jetojmė nė kushte shumė tė vėshtira. “ As nė Afrikė ma merr mendja se jetojnė kėshtu, i bėjė thirrje deputetėve tė Shkodrės, se kur vjen puna pėr vota vijnė kėtu dhe na qeshin e na thonė a doni me pi gjėra, ulen ee. Kryetarja e Bashkisė duhet tė mendojė pėr kėtė komunitet a skanė ujė a skanė drita. Vijnė shtatė herė nė ditė pėr tu pre dritat, po cfarė me ju kėput more, ėshtė turp”.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha