Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:53 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tiranė, park i ri tek Rr. 5 Maji pėr fėmijėt dhe tė moshuarit
09/10/2017
Njė hapėsirė prej 11 mijė m2, e cila deri pak kohė mė parė shėrbente si vendgrumbullim pėr mbetjet urbane, po shndėrrohet nė njė park tė ri natyror nė Tiranė, ku pėrveē gjelbėrimit, do tė ketė hapėsira tė posaēme ēlodhėse pėr tė gjitha grupmoshat. Bashkia e Tiranės nisi punėn pėr transformimin e kėsaj zone qė ndodhet midis rrugėve “Ali Beshiri” dhe “Dervish Luzha”, duke kaluar tashmė nė njė fazė tė re, atė tė ndėrtimit tė parqeve nėpėr lagje. Kreu i Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, inspektoi nisjen e punės dhe u shpreh se aksioni pėr mbjelljen e pemėve tė reja do tė shtrihet si brenda qytetit, ashtu edhe nė periferi tė tij.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha