Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:15 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Minoriteti, Dule pėrplas Ruēin sėrish me Bashėn nė Kuvend
12/10/2017
Kryetari i Kuvendit, Ruēi ėshtė pėrplasur sėrish me kryetarin e PD, Lulzim Basha nė seancėn e sotme plenare. Kėtė herė pėr propozimin e Vangjel Dules pėr tė hequr nga rendi i ditės ligjin pėr minoritetet, pasi nuk ėshtė respektuar rregullorja. Basha ka dalė nė krah tė Dules, duke i kėrkuar Ruēit qė tė mbledhė Kėshillin e Rregullores dhe tė mos i vendosė kazmėn parlamentit. Ruēi e hodhi nė votim duke e rrėzuar propozimin. Debati nė Kuvend Dule: Pėrfshirja nė rendin e ditės tė projektligjit pėr pakicat nuk pėrmbush kriteret ligjore. Raporti pėr projektligjin duhet tė ishte dorėzuar tre ditė para seancės sė sotme, raporti u dorėzua dje nė orėn 11:00. Jemi nė shkelje tė rregullores, nuk e di nėse arsyeja ėshtė nė vetėdije. Komisioni pėr ēėshtjen... Manja: Raporti ėshtė dorėzuar ditėn e martė, sipas rregullores Ruēi: Miratimi nė parim u krye ditėn e martė. Nuk shikoj ndonjė shkelje tė rregullores. Halimi: Nėse keni njė vendim, merreni rregulloren lexojeni dhe rrėzojeni me argument
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha