Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lushnjė,historia e 26-vjeēares qė jeton me sėmundjen prej 20 vitesh
12/10/2017
Shpesh Report tv ka trajtuar njerėz tė cilėt kanė problem tė ndryshme, si ekonomike, shėndetėsore etj. Edhe sot ne do tė trajtojmė ēėshtjen e 26 vjeēares Majlinda Demeku, e cila jeton nė fshatin Delisufaj, nė njėsinė administrative Allkaj nė Lushnjė. Ajo ėshtė e sėmurė invalide dhe ka nevojė pėr njė ndėryhyrje kirurgjikale. Sipas mjekve tė cilėt e kanė ekzaminuar ka disa gjėndra nė fytyrė tė cilat i shkatojnė dhimbje tė pa durueshme. 26 vjeēarja Demeku merrė njė ndihmė prej 10.000 mije lekesh nė muaj, por kėto para nuk i dalin pėr t’u ushqyer dhe pėr ilaēe. Vajza shprehet se prindrit kurrė nuk e kanė pėrkrahur atė edhe pse ka patur nevojė pėr mbėshtetjen e tyre ,babai im shprehet ajo shpesh mė ka pėrbuzur dhe ofenduar .
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha