Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:29 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Basha ‘kėrcėnon’ Ramėn: Kemi fakte pėr lidhjet e tua me krimin
12/10/2017
Kreu i Partisė Demokraitke, Lulzim Basha, ka reaguar pas pėrjashtimit tė deputetit Flamur Noka nga punimet e Kuvendit. Basha ka akuzuar pėr kėtė kryeministrin Rama dhe kryeparlamentarin Ruēi, duke thėnė se kėta dy duhen pėrjashtuar, pasi kanė thyer rregulloren. Sipas kreut tė demokratėve, Noka nuk ka thyer aspak rregulloren, pasi ai kėrkoi fjalėn pėr procedurė pėr tė kėrkuar pėrjashtimin e Ramės. Ky i fundit, sipas Bashės, ka pėrdorur njė fjalor rrugaēėrie nė sallėn, teksa po fliste nė foltore ish-kryeministri Berisha. Mė tej, Basha akuzoi ashpėr Ramėn, duke thėnė se opozita ka fakte e prova pėr lidhjet e tij personale me krimin dhe vendi pėr ta treguar kėtė ėshtė Kuvendi. "Edi Rama ka frikė nga pėrballja me tė vėrtetėn, sepse bandat janė nė aleancė me tė. Sot opozita ėshtė gati ta ballafaqojė atė me faktet e lidhjes sė tij personale me krimin. T’iu tregojmė shqiptarėve lidhjet personale tė Ramės me krimin. Rama e di kėtė, sepse ne e kemi paralajmėruar. Vendi pėr ta treguar ėshtė nė Kuvend. Kur Berisha po fliste, Rama pėrdorte fjalė tė ndyra, jo ato qė thoni ju, por fjalė rrugaēėrore, qė mė vjen turp ti them. Pėrdori fjalė prej rrugaēi, prej vagabondi. Pėr kėtė Noka kėrkoi fjalėn, qė tė kėrkonte pėrjashtimin e Ramin. Ruci po e fut parlamentin nė njė kolaps pėr javėn e tretė, me urdhėr tė Ramės. Nuk ėshtė rastėsi qė krimi bėn ligjin, por pasojė e bashkėpunimit tė Ramės me krimin. Janė bashkė nė pushtet dhe kontrollin e ka krimi, ne kemi fakte konkrete. Rama dhe Ruci ja ka dalė pėr dy javė tė shtyjė ballafaqimin", tha Basha.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha