Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Noka s’del nga salla, Ruēi shtyn seancėn pėr nesėr
12/10/2017
Ėshtė ndėrprerė sėrish seanca plenare, pasi u shoqėrua me debate tė forta. Deputeti Flamur Noka nuk pranoi tė dalė nga salla, pas pėrjashtimit nga seanca, duke detyruar kryeparlamentarin Ruēi qė tė ndėrpresė sėrish seancėn plenare. Ruēi ka njoftuar qė seanca tė rinisė ditėn e nesėrme gjatė orėve tė paradites. “Tetė deputetė tė mazhorancės kėrkojnė thirrej e Byrosė sė Kuvendi pėr pėrjashtimin e deputetit Flamur Noka. Nėntė deputetė tė opozitės kanė bėrė kėrkesė te kryetari i Kuvendit qė tė marrė masa ndaj deputetit Edi Rama. Njoftoj seancėn se pas konsultimit nuk mund ta marr nė konsideratė kėtė kėrkesė”, tha Ruēi. Ndėrkohė, deputetėt e PD u ngritėn nga karriget tė revoltuar, kurse Noka nuk pranoi tė dalė nga salla. Pėr kėtė arsye, Ruēi ndėrpreu seancėn dhe njoftoi mbledhjen e saj ditėn e nesėrme. Nė orėn 19:00 do tė mblidhet Byroja e Kuvendit pėr tė shqyrtuar kėrkesėn e PS mbi pėrjashtimin e deputetit tė PD, Flamur Noka.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha