Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
U pėrjashtua nga Kuvendi, Noka: Po i bėhet atentat demokracisė
12/10/2017
Pas ndėrprerjes sė seancės dhe shtyrjes sė punimeve tė Kuvendit pėr nesėr, deputeti i PD, Flamur Noka tha jashtė dyerve tė Parlamentit se maxhoranca po i bėn atentat demokracisė. “Ato qė kam pasur komente pėr t’i bėrė i kam bėrė. Kėtu ėshtė atentat ndaj demokracisė”, u shpreh pėr mediat Flamur Noka teksa linte Kuvendin. Ishte pikėrisht pėrplasja e Flamur Nokės me Gramoz Ruēin, pasi ky i fundit s'i dha fjalėn pėr procedurė, qė solli edhe pėrplasjen nė Kuvend. Noka kėrkoi tė flasė pas Ramės me pretendimin se ai kishte fyer ish-kryeministrin Sali Berisha. Pasi nuk u lejua qė tė flasė, Noka bllokoi foltoren e Kuvendit, duke larguar nga aty deputetin e LSI, Shezai Rrokaj. Ky veprim i deputetit demokrat bėri qė kreu i Kuvendit, Ruēi ta pėrjashtojė atė nga seanca. Nė kėtė moment, deputetėt e PD u ngritėn nga karriget tė revoltuar, duke pėrsėritur tė njėjtėn skenė si njė javė mė parė kur u ndėshkua Lulzim Basha. Pėr kėtė arsye, Ruēi ndėrpreu seancėn dhe njoftoi mbledhjen e saj nė orėn 17:00. Me rifillimin e seancės pėrsėritet sėrish e njėjta histori, Flamur Noka refuzon tė dalė nga Kuvendi, ndėrsa Gramoz Ruēi ndėrpreu punimet duke njoftuar shtyrjen e seancės pėr nesėr nė orėn 08:30.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha