Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Atentati nė Lushnje, shenja tė plumbave e gjakut nė vendngjarje
12/10/2017
I dėrguari i Report Tv, gazetari Driēim Ēaka ka shkuar nė vendin ku ndodhi atentati nė Lushnje mbrėmjen e djeshme, ku mbetėn tė vrarė Zamir Latifi, 23 vjeē dhe Jurgen Hoxha, 22 vjeē. I plagosur ka mbetur edhe shoku i viktimave, Marjus Xhepexhiu si dhe njė kalimtar i rastit. Banorėt e Lushnjes shprehen se kjo ėshtė njė ngjarje e rėndė qė ju ka kujtuar vitin 1997, por asnjė prej tyre nuk pranon tė flasė para kamerave, por jashtė saj thonė se ky atentat ka lidhje me hakmarrje tė vjetra dhe larje hesapesh. Nė vendin e atentatit janė gjetur 41 gėzhoja kallashnikovi dhe 14 shenja plumbash janė tė dukshme nė rrugė dhe trotuar, gjithashtu nė vendin e atentatit janė vendosur edhe buqeta me lule nga familjarėt e dy viktimave. Autori pasi ka qėlluar nga automjeti me kallashnikov, ka zbritur nga makina edhe ka qėlluar nga pranė viktimat, pėr tė qenė i sigurt qė shėnjestrave tė tyre i ėshtė dhėnė goditja fatale.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha