Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Skandali nė Butrint, Boēi: Do kėrkojmė largimin e Kumbaros
12/10/2017
Deputeti i Partisė Demokratike, Luēiano Boēi thotė se opozita do kėrkojė dorėheqjen e ministres sė Kulturės, Mirela Kumbaro pasi ka dhėnė leje pėr ndėrtimin e njė biznesi privat nė brendėsi tė parkut arkeologjik tė Butrintit. I ftuar nė emisonin "45 minuta" tė gazetarit Denis Minga nė Report Tv, Boēi tha se opozita do ndėrmarrė hapa konkretė pėr largimin e Kumbaros. Ai tha se ministrja ka shkelur tė gjitha ligjet pėr mbrojtjen e trashėgimisė kulturore. Pika mė e rėndėsishme e diskutimit ishte “Skandali nė Butrint”, I cili mori pėrmasa tė mėdha pasi nė pikėpamjen e tij, veprimi i ministres Kumbaro ishte tėrėsisht antiligjor dhe pėr kėtė duhet tė japė dorėheqjen sa mė shpejt tė jetė e mundur. Boēi nė komentin e tij ėshtė ndalur dhe tek njė aksion i Partisė Demokratike, ai theksoi se nuk do tė jetė thjeshtė me retorikė politike, por njė veprim i qartė qė do tė kėrkojė largimin e Kumbaros nga drejtuesja e Ministrisė sė Kulturės.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha