Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Byroja pėrjashton Nokėn me 10 ditė nga punimet e Kuvendit
12/10/2017
Byroja e Kuvendit ka pėrjashtuar depuptetin e Partisė Demokratike, Flamur Noka me 10 ditė nga punimet e Kuvendit. Kanė qenė pesė vota tė maxhorancės tė cilat kanė shkuar pėr ndėshkimin e Nokės, ndėrsa tre vota nga radhėt e opozitės, kanė qenė kundėr. Kundėr pėrjashtimit tė Nokės ka votuar edhe deputeti i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim, Viktor Tushaj. Pas mbledhjes sė Byrosė, nėnkryetari i Kuvendit, Edi Paloka e cilėsoi akt skanadaloz tė skenuar nga kryeministri. Po ashtu, Paloka theksoi se askush nuk ia mbyll gojėn opozitės dhe se ata do tė marrin masa. “Largimi i z. Noka ėshtė njė akt skandaloz nga kryeministri. E ka pranuar edhe para jush qė flet si rrugaē nga karrigia. Por Byroja nuk e dinte. Nuk e dėnoi, por dėnoi deputetin e PD-sė. Gramoz Ruēi nuk po bėn gjė tjetėr por zbaton urdhrat e Edi Ramės. Ky ėshtė rasti i tretė. Nė mėnyrė cinike na u tha keni tė drejtė tė bėni njė peticion mosbesimi ndaj kryetarit”, u shpreh Paloka.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha