Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Pensioni nė bankė, procedura si tė shmangi radhėt dhe postėn
13/10/2017
7 banka nė vend ofrojnė mundėsinė e marrjes sė pensionit, duke shmangur radhėt apo pritjen e postierit. Instituti i Sigurimeve Shoqėrore bėn me dije se ka nėnshkruar marrėveshje bashkėpunimi me 7 banka. Por si merret pensioni nė bankė? Mjafton njė kėrkesė pranė bankės dhe libreza e pensionit, nė mėnyrė qė nė muajin pasardhės tė merret pensioni nė bankė. ISSH sqaron se mė pas procedura ndiqet nga specialistėt e tyre. Pensionin e merrni nė bankė pas asnjė komision, pasi tarifat paguhen nga Instituti i Sigurimeve Shoqėrore. Nė ēdo rast qė tėrhiqni pensionin nė bankė, tė moshuarit nuk paguajnė asnjė lek, kjo vlen edhe nė rastin kur lekėt tėrhiqen nga bankomati.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha