Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Punonjėsit qė morėn nga 2 paga nė zyrat e shtetit
13/10/2017
Teksa shumė tė rinj luftojnė me muret e politikės, interesave dhe burokracive pėr tė gjetur njė punė nė zyrat e shtetit shqiptar, punonjės nė Ministrinė e Transportit rezultojnė se kanė marrė dy paga nė muaj, pėr disa vite me radhė. Ky ėshtė konstatimi i Kontrollit tė Lartė tė Shtetit, reflektuar nė njė raport auditimi nė Ministrinė e Transportit dhe Infrastrukturės, pėr periudhėn 16.9.2013 deri 31.12.2016. Sipas raportit, praktikat abuzive nė kėtė ministri kanė shkaktuar njė dėm ekonomik prej 55,555,207 lekėsh. Pjesa mė e madhe e kėtyre tė parave, konkretisht 27,338,969 lekė, janė pėrfituar padrejtėsisht nga punonjės dhe ish-punonjės tė kėsaj ministrie.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha