Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ditėlindja e parė pa Dritėro Agollin, botohen dy libra tė rinj
13/10/2017
Ditėlindja e Dritėro Agollit do tė festohet nė kėtė 13 tetor pėr herė tė parė pa praninė e tij fizike. Shkrimtari ndėrroi jetė nė 3 shkurtin e kėtij viti nga njė sėmundje e rėndė nė mushkėri. Ditėlindja e shkrimtarit tė madh kėtė vit nuk do tė jetė e lehtė tė konceptohet me mungesėn e tij. Ndaj familjarėt, miqtė dhe adhuruesit e shkrimtarit kanė pėrgatitur supriza pa fund pėr kėtė ditėlindje. E bija Elona Agolli dhe bashkėkortja Sadija, qė nga dita kur Dritėro Agolli ndėrroi jetė kanė kėrkuar nė raft tė librave gjurmėt e mendjes e tė shpirtit tė tij. Pikėrisht aty ku ėshtė edhe njė poezi sugjestionuese e shkrimtarit. “Po kur te jesh merzitur shume Nė raft tė librave kėrkomė Atje do tė jem i fshehur unė Nė ndonjė fjalė a ndonjė shkronje Mjafton qė librin pak ta heqesh Dhe une do zbres, do vij pas teje”
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha