Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Motra e Fildes Hafizit kėrkon kujdestarin e fėmijėve tė gjykatėses
13/10/2017
Amelia Hafizi Asllanaj, e motra e gjyqtares sė vrarė Fildes Hafizi, ka kėrkuar kujdestarin e dy fėmijėve tė gjyqtares. Kėrkesa ėshtė depozituar nė Gjykaten Civile tė Tiranės. Nė seancėn pranė gjykatės pėr tu njohur me kėrkesėn ėshtė thirrur dhe babi biologjik i fėmijeve, Fadil Kasemi. Fadil Kasemi ka kundėrshtuar kėtė kėrkesė duke u shprehur se "femijėt skanė pse shkojnė tek tezja kur mund te rriten pranė tė afermve te mi". Gjykatėsja Fildes Hafizi u vra para gati njė muaji nga ish-bashkėshorti i saj Fadil Kasemi, duke lėnė pas dy fėmijėt e saj tė mitur, njė djalin dhe njė vajzė. Ngjarja ndodhi nė zonėn e Xhamllikut ku Kasemi, pasi e priti pėr disa orė ish-bashkėshorten e tij, e qėlloi atė mė pas duke e lėnė tė vdekur. Pas vrasjes sė tė ėmės, vajza Fildeses u shpreh "e ėma tashmė ėshtė njė engjėll qė i ruan, ndėrsa shprehet se i ati i saj ėshtė njė monstėr qė nuk meriton as tė marrė frymė."
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha