Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ndėrtimi nė Vjosė, Drejtori i Rendit: Mjedisi, pėrgjegjėsi e vendorėve
13/10/2017
Drejtori i Rendit nė Policinė e Shtetit Albert Dervishaj deklaroi se jo vetėm pėr ndėrtimin nė Vjosė, por pėr tė gjitha rastet do tė merren masa tė ashpra. Ai u shpreh se kontrolli i territorit, nė tė cilin pėrfshihet edhe ruajtja e mjedisit nga ēdo lloj krimi mjedisor, ėshtė detyrė dhe pėrgjegjėsi e strukturave tė Policisė Vendore. Policia e Shtetit shkarkoi dhe pėrjashtoi disa drejtues dhe punonjės pėr ndėrtimin nė Vjosė. Deklarata U njohėt sot paradite pėrmes njė njoftimi pėr shtyp me masat e marra nė fund tė njė analize tė hollėsishme, lidhur me mos veprimet e disa strukturave tė Policisė sė Shtetit, pėr njė tentativė pėr ndėrtim pa leje nė grykėn e Kėlcyrės. Veē pėrjashtimit tė njė punonjėsi policie tė rolit bazė, i cili ėshtė pėrgjegjės direkt pėr kontrollin e territorit, janė shkarkuar nga detyra edhe eprorėt e tij, drejtues tė policisė lokale. Masat pėrfshijnė edhe 2 drejtuesit vendore tė Policisė sė Gjirokastrės, pasi mbi bazėn e konkluzioneve tė Drejtorisė sė Standardeve nuk kanė ushtruar pėrgjegjėsinė ndaj strukturave nė varėsi pėr raportimet pėr kontrollin e teritorit. Theksojmė kėtu se kontrolli i territorit, nė tė cilin pėrfshihet edhe ruajtja e mjedisit nga ēdo lloj krimi mjedisor, ėshtė detyrė dhe pėrgjegjėsi e strukturave tė Policisė Vendore. E masat e ashpra justifikojnė pėrmasėn e problematikės sė shfaqur me ndėrtimin nė zonėn e Kėlcyrės. Por ky nuk ėshtė rasti i parė, e pa dyshim nuk do tė jetė as i fundit, i ndėshkimit tė strukturave policore dhe ēdo strukture tjetėr tė implikuar, nėse nuk reagojnė apo heshtin pėrballė paligjshmėrisė, kudo qoftė ajo.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha