Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:01 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Funksionarė tė PD vizitė nė Butrint ku po ndėrtohet njė biznes privat
14/10/2017
Shqetėsimin pėr ndėrtimin nė zonėn e mbrojtur tė Butrintit e kanė shprehur edhe deputetė tė Partisė Demokratike dhe zyrtarė lokalė tė degės sė Sarandės. Drejt Butrintit ka udhėtuar deputetja e PD nė Qarkun e Vlorės, Nadire Meēorapja, kryetari i degės sė PD nė Sarandė Hariz Mema e zyrtarė tė tjerė kanė vizituar mėngjesin e kėsaj tė shtune qytetin antik tė Butrintit, ku po ndėrtohet nė zonėn e mbrojtur njė biznes privat. Problemi ėshtė ngritur nga Report Tv dhe Shqiptarja.com 10 ditė mė parė, ndėrsa Ministria e Kulturės ka pranuar se ka dhėnė leje pėr shfrytėzimin e zonės sė mbrojtur nga njė pėrfaqėsues privat. Punimet nė Butrint vijojnė edhe sot e kėsaj dite edhe pse policia ka pezulluar punimet nė datėn 2 tetor, ndėrsa Prokuroria ka nisur njė hetim. Tre ditė mė parė ministrja e Kulturės Kumbaro u thėrrit nė komisionin parlamentar tė Medias pėr tė raportuar lidhur me atė qė po ndodh nė Parkun Arkeologjik.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha