Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Pėrgjimi/Gazeta italiane: Habilaj tha 30 mijė euro i do Saimiri...
17/10/2017
Njė ditė pas arrestimi tė 7 anėtarėve tė bandės italo-shqiptare qė ka trafikuar dhjetėra ton marijuanė nė Shqipėri dhe Siēili, zbulohen pėrgjimet e para qė pėrfshijnė drejtpėrdrejt Moisi Habilajn, vėllai i tij Artan Habilajt qė ishte pėrmendur nga opozita si kushėri i ish-ministrit tė Brendshėm, Sajmir Tahiri nga i cili kishte blerė edhe njė makinė. Dje Tahiri ka kėrkuar dėnim maksimal ndaj trafikantit Habilaj nėse dalin fajtorė duke u distancuar kėshtu nga kushėriri qė ai pretendon nė fakt se nuk e ka njohur kurrė personalisht. Artikulli i plotė i tė pėrditshmes siēiliane MeridionNews, njė media lokale nė Catania, Itali, i ka dedikuar njė artikull tė gjatė duke sjellė detaje tė reja, referuar pėrgjimeve telefonike qė ēuan nė arrestimin njė ditė mė parė tė njė grupi kriminal italo-shqiptarė ku i dyshuari kryesor i trafikut tė armėve dhe drogės ėshtė vlonjate, Moisi Habilaj. Qė nė fillim tė artikullit theksohet se, Moisi Habilaj nė Siēili ka urėn e tij kryesore pėr ēėshtjet dhe bizneset, falė edhe njė rrjeti grosistėsh qė ishin nė gjendje tė blinin me para’/kesh, qindra kilogramė marijuanė dhe mė pas ta shpėrndanin nė tė gjitha klanet mafioze aktivė nė kėto zona. Jo vetėm nė Catania, por edhe nė Siracusa e Ragusa.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha