Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:01 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Akuzat ndaj Tahirit, ja ēfarė thonė Kodheli, Doshi dhe Hysi
18/10/2017
Njė ditė pas publikimit tė dosjes sė drejtėsisė italiane tė trafikantėve tė drogės “Habilaj” ku pėrmendet edhe ish- ministri i Brendshėm, Saimir Tahiri, socialistėt janė tė ndarė nė dy grupe: ata qė heshtin, dhe ata qė ja kalojnė stafetėn drejtėsisė. Kategoria e tė heshturve nuk pėrjashton as deputetėt me eksperiencė e as ata mė tė rinj. Ndėr tė tjerė, ka nga ata qė besojnė tėrėsisht tek pafajėsia e kolegut tė tyre Tahiri, e po ashtu, edhe nga ata qė janė mė afėr qėndrimit tė Edi Ramės, e nuk mbajnė anė, por presin tė flasin organet kompetente. Taulant Balla i mblodhi tė gjithė deputetėt socialistė qė ndodheshin nė Kryesinė e Kuvendit, kryesisht ata qė janė anėtarė tė komisionit tė ligjeve pėr tu dhėnė instruksionet e menaxhimit tė situatės. I pyetur nga deputetėt e komisionit tė ligjeve se ēfarė qėndrimi do tė mbante Balla mėsohet t’ju ketė thėnė “Ju jeni juristė. Mbani qasje juridike ndaj ēėshtjes. Ne nuk pozicionohemi e nuk mbajmė anė”. ( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha