Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:38 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Vlorė,kėrkonin vėllanė e Habilaj policia gjen 3.9 ton kanabis
18/10/2017
VLORĖ-Sekuestrohet njė sasi rekord prej 4.5 ton kanabis nė fshatin Babicė. Lėnda narkotike e paketuar dhe gati pėr t’u trafikuar ėshtė zbuluar nė njė magazinė nė Babicė. Sipas burimeve tė Report Tv nga policia aksioni po zhvillohej pėr arrestimin e Florian Habilajt dhe personave tė tjerė qė janė nė kėrkim, pasi dyshohet se fshihen nė kėtė zonė, ndėrsa ėshtė zbuluar droga. Operacioni ėshtė zhvilluar nga Prokuroria e Krimeve tė Rėnda pas takimit tė njė nate mė parė dhe informacioneve nga SHISH e dosja e pėrgjimeve nga Italia. Nga operacioni janė shoqėruar disa persona, por nga policia e Vlorės nuk jepen detaje nėse ėshtė arrestuar ndonjėri nga 4 tė kėrkuarit nga Italia pėr trafikun e mbi 3.5 tonėve kanabis nga Shqipėria drejt vendit fqinj. Operacionin e lajmėroi fillimisht nė faqen e tij nė Facebook ish-kryeministri Sali Berisha, i cili publikoi edhe pamje sekuestrimi i drogės. “Ne Babice kapen 10 ton droge te klanit Rama - Tahiri! Sb qytetari dixhital denoncon! “Mirėmbrėma doktorr Nė Babicė e vogėl sapo ėshtė kapur rreth 10 ton drogė Nė shtėpinė Armand Koēerri mik i habilajve Vila e personit e ruajtur me kamera dhe sistem sigurie” shkruan Berisha.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha